KočkyLili Divoký Anděl Divoký Anděl,CZ

Lili  
Narozena: 21.6.2020

Barva: černá stříbřitá mramorovaná ( BSH ns 22 64 )
Testy: očkovaná PUREVAX, HCM neg, FIV,FELV neg.
Matka: CH Fiona De Noble, BRI ns 22 64
Otec: CH Just My Treasure De Noble, BRI ns 22 64

 

Just Rose Divoký Anděl - Růženka,CZ

Růža  
Narozena: 25.4.2019
Barva: černá stříbřitá mramorovaná ( BSH ns 22 64 )
Testy: očkovaná PUREVAX, HCM neg, FIV,FELV neg.
Matka: CH Fiona De Noble, BRI ns 22 64
Otec: CH Just My Treasure De Noble, BRI ns 22 64

 

Fiona De Noble,LV

FIONA  
Narozena: 25.6.2017
Barva: černá stříbřitá mramorovaná ( BSH ns 22 64 )
Testy: očkovaná PUREVAX, HCM neg, FIV,FELV neg.
Matka: CH Golden Crystal Overtura, BRI ns 22 64
Otec: CH Posh de Noble, BRI ns 22 64

SOS Sophia of Clipper,DK

sophia

 
Narozena: 15.4.2016
Barva: černá stříbřitá mramorovaná bicolor ( BSH ns 03 22 64 )
Testy: očkovaná PUREVAX, HCM neg, FIV,FELV neg.
Matka: Papaya of Clipper ns 22 64
Otec: Max Manikeob BSH ns 03 22 64
RODOKMEN

 

Sophia je naším nejmladším přírůstkem v neobvyklé barvě bikolor. Tato barva je u britských koček s kresbou novinkou a prozatím nejsou moc rozšířené. Je to barva pro toto plemeno uznaná. Mohou se účastnit výstav ve své třídě a mají koťátka samozřejmě s rodokmenem. Ve spojení s kocourem mramorovaným bez bílé se mohou narodit koťátka jak pouze mramorovaná, tak i s bílou v různém poměru na těle. Bikolor 03 - požaduje se minimálně polovina a maximálně dvě třetiny plné barvy, harlekýn 02, kdy je barevná minimálně pětina a maximálně polovina těla a van 01, kde je barva soustředěna jen na hlavě a ocase a je povoleno několik malých skvrn na těle. Sophii jsme přivezli z Dánska z chovatelské stanice Clipper. Mám radost, že mám trochu exotickou krásku doma a také, že bude více nepříbuzných koček v původní mramorované barvě.

nahoru

KASTRÁTI

 

JULIE DIVOKÝ ANDĚL, CZ - Kastrát

GRANDŠAMPION  *** DVM
Narozena: 1.9.2008
Barva: stříbřitá černě mramorovaná (BSH  ns 22 64 )
Testy: PKD neg, HCM neg, FIV neg, FeLV neg., očkovaná PUREVAX
Matka: CH Ofelie Lovely Panther
Otec: EC Sweet Harmony´s Litlle Lord, A

RODOKMEN

Julinka je naše nejmladší kočička. Je to dcera Sunnny – Ofélie a krásného kocoura Sweet Harmony´s Little Lord – Simba z Rakouska. Z tohoto spojení se narodila naše krásná Julinka, dvě sestřičky Jolie – odešla do Německa do chovu, Judith a bratříček Kubíček. Nesou jedinečnou krev a doufám, že to bude přínosem pro chov.
Julie je krásná po své mamince a povahu má asi po tatínkovi, protože se na rozdíl od mamky ničeho nebojí. Klidně se prochází před vysavačem, skáče do napuštěné vany, kouká jak se mixuje v mixéru.
Je to miláček mé dcery Terezky. Julča je náš benjamínek a proto ji asi milujeme všichni trošku jinak, možná také proto, že se u nás narodila. I děda Batul, který je o 12 let starší si s ní rád hraje (v leže :-) ) teta Lisa – Sweety ji má za vlastní, protože ji jako malou kojila dohromady se svými dětmi, maminka je za ni asi taky ráda, protože Julča je jediná s kým se Sunny „baví“ a Aja naše fenka Ruského černého teriéra se s ní pokouší hrát na schovávanou, ovšem chudák Aja je v nevýhodě, protože se svými 40 kily se hned tak neschová.

 

 

SOULMATE VALE OF PRAUD, DE - zvaná Sára - KASTRÁT

 

Narozena: 17.3.2013
Barva: stříbřitá černě mramorovaná ( BSH ns 22 64 )
Testy: PKD neg, HCM neg, FIV neg, FeLV neg., očkovaná PUREVAX
Matka: Tabby Dream We Love U
Otec: Vale of Praud Quaterback No1


Sáru jsme si dovezli z Německa ze stejné chovatelské stanice jako je nás kocour Buddy -Mission Impossible. Jako novou krev pro naší stanici. Sára je velmi milá a nebojácná kočička. Miluje syrové maso a nejraději tráví čas ve voliéře, kde chytá mouchy, brouky a všelijakou havěť a nosí nám co uloví jako dárečky. Sára má krásnou kulatou hlavu a velké zelené oči. Krátký nosík ji dodává vzhled plyšového medvídka. Do naši kočičí smečky se začlenila bez potíží. Nenechá se utiskovat a ani nikoho neutiskuje. Sára měla často potíže s ostatními kočkami, proto žije u paní Blanky, jako jediná kočička v rodině což ji naprosto vyhovuje.

VUGA PRO CAT BLUE,HR - zvaná Viktorka - KASTRÁTVuga

Narozena: 9.8. 2012
Barva: stříbřitá černě tečkovaná ( ns 24 64 )
Testy: HCM neg, FIV, FeLV neg., očkovaná PUREVAX
Matka: Benice me De Broeckloni (ns 24 64 )
Otec: Baby James De Broeckloni (ns 24 64)

RODOKMEN
 

Vuga - domácky Viktorka je moje první tečkovaná Britská kočička. Velmi dlouho jsem hledala a čekala než jsem objevila tuto krásku. Děkuji za ni Tomovi a Nadě Špiček z Zagrebu. Krásných Britských koček, kterým zdobí kožíšek tečkovaný vzor je jako šafránu, proto jsem šťastná, že mohu mít doma jednu z mála. Navíc Viktorka má úžasnou milující a nebojácnou povahu, což je pro mě snad ještě důležitější než jen její vzhled. Viktorka je Britská kočka jak má být, zelené oči již od 3 měsíců, krátký ocásek, malinká ouška, super coby tělo s krátkými a silnými končetinami.

Viktorka žije v rodině Vymazalových

 

CH. OFELIA LOVELY PANTHER, CZ - zvaná SUNNY

KASTRÁT

INTERŠAMPION
Narozena: 1.3.2005
Barva: stříbřitá černě mramorovaná ( ns 22 64 )
Testy: FIV, FeLV, očkovaná PUREVAX
Matka: CH Janet Jackson Small Panther, CH
Otec: GIC Garry Grand zur Rauberhohle, SDRV

RODOKMEN

Na jaře 2005 jsem si přivezla kočičku BRI ns 22 64 Ofelii Lovely Panther. Protože mě britky okouzlily svojí povahou i krásou, tak to byla zase BRITSKÁ STŘÍBŘITÁ ČERNĚ MRAMOROVANÁ. Dlouho trvalo, než jsem si vybrala chovatelskou stanici, ze které si koťátko chci vzít. Teď už je situace v našem chovu lepší než, když jsem si pořizovala první kočku této barvy. Stanic je spousta, ale ne všechny mají kočky pěkné. Často se stává, že proto aby měli atraktivní a moderní barvu nakryjí modrou kočku mramorovým kocourem nebo opačně. Koťata sice tu barvu mají, ale kresba není hezká. Navíc modré kočky mají oranžové oči a většina mramorek zelené a potomci potom barvu nemají ani zelenou ani oranžovou.
Nakonec jsem si našla chovatelskou stanici LOVELY PANTHER kde mají kočky krásné v typu i kresbě.
Na koťátko jsem si samozřejmě musela počkat, ale podařilo se a já mám doma nádhernou kočku s příkladnou kresbou i typem.
Sunny jak jí doma říkáme je milá, ale chvíli trvalo než si u nás zvykla. Je poněkud plachá, nemá ráda cizí lidi. Nejraději má, když je doma klid a ticho a může mi sedět na klíně u televize. Ráda se kamarádí s Ajou naším psem a trošku kastrátem Batulem. Naposledy jsem ji udělala radost když, jsem nechala doma její dceru JULII.
Poprvé jsme byli na výstavě v Brně, když Sunny bylo 8 měsíců. Výstavu snášela celkem dobře což mě potěšilo po zkušenostech s Verunkou. Sunny mívala pravidelně koťátka, o která se příkladně starala.

Nyní bydlí u starší paní jako jediná kočička, protože velmi špatně se snášela s ostatními kočkami. Zůstala v naší péči, dostává od nás krmení, pamlsky a hradíme veterinární péči.

IC. LISA SHOEMAKER´S CAT, CZ - zvaná SWEETY

KASTRÁT

INTERŠAMPION
Narozena: 25.8.2006
Barva: stříbřitá černě mramorovaná ( ns 22 64 )
Testy: FIV, FeLV, HCM, PKD neg., očkovaná PUREVAX
Matka: CH Gíza Shoemaker´s cat, CZ
Otec: GIC Fabien Silvery Favour, CZ

RODOKMEN

Naše zvířecí rodinka se rozrostla o dalšího člena v zimě 2006. Měla jsem Sunny na krytí u paní Švecové v chov stanici Shomaker´s cat u kocoura Fabiena Silvery Favour. Když jsem si pro Sunny přijela, měli ještě jedno koťátko po Fabienovi a jejich kočičce Gíze. Kočička už měla 5 měsíců, protože byla zamluvená, ale zájemce ji odřekl. Kočička mě natolik okouzlila, že když jsem přijela domů, pořád jsem přemýšlela jestli si ji mám vzít či si mám počkat na vlastní kotě po Sunny. Rozhodování s podporou kamarádkx Aleny netrvalo dlouho a druhý den jsem si pro malou Lisu jeli.
Hned jsme ji přejmenovali na Sweety, protože je opravdu sladká. Má velké zelené oči a kouká na člověka s takovou důvěrou, že ji nelze odolat.Na noc jsme ji raději zavřeli do dětského pokojíku a seznamování nechali na ráno. Sweety se u nás hned zabydlela, snědla plnou misku masa a uložila se s dcerou Terezkou v posteli.
Ráno jsem ji představila našemu osazenstvu. Psi se posadili mezi dveře, nejraději by si malou šli očuchat a ještě lépe olízat, ale to měli zakázáno, aby ji hned nevyděsili. Sweety na ně koukala, napjatá jestli má utéci nebo se má jít podívat. Nakonec zvítězila zvědavost a zůstala na místě a koukala. Náš starý kastrovaný kocour Batul si jí nevšímal, potěšilo ho, že bude mít zase kde krást koťěcí granule, tak se hned šel podívat co má v misce. Jen Sunny byla celá nesvá, uraženě si zalezla do pelíšku a odmítala se na Sweety třeba jen podívat.
Hned na první výstavě v 10 měsících ve třídě otevřené získala titul CAC. Na dalších dvou výstavách získala dva tituly CAC, tak v roce měla titul ŠAMPION. Na výstavách se Sweety chová vzorně, je sebevědomá a klidná, tak ji okukování vůbec nevadí, možná se jí to i líbí. Je to snad největší mramorovaná britka - holka, co jsem kdy viděla. Na výstavách je snad vždy proto středem pozornosti Sweety pravidelně odchovává koťátka, o které se krásně a pečlivě stará. Naposledy kojila dohromady svoje i Sunny koťátka, protože je měly současně. Je to výhoda, protože jsme si nechali Julii - dceru Sunny, ale Sweety si asi myslí, že je Julie i její dcera, tak se mají moc rády.


Copyright © Divoký anděl All Rights Reserved | Design by Nikola Arcanidu | Update by Divoký anděl